Haberler Dünya
  1. Haberler
  2. Yazarlar
  3. Köşe yazıları
  4. Küçük bir hokey kampında sağlıklı bir genç nasıl öldü?

Küçük bir hokey kampında sağlıklı bir genç nasıl öldü?

ben-teague
ben-teague
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ben Teague’in hayatı ve ölümüyle ilgili hikayemiz bir ipucu ile başladı.

Küçük bir hokey kampında sağlıklı bir genç nasıl öldü?

2022 yazında, Oakville’de yaşayan bir ailenin açtığı bir dava hakkında daha fazla bilgi edinmemi öneren bir telefon aldım. Greg ve Susan Teague’in 17 yaşındaki oğlu Ben, Eylül 2019’da bir takım bağı etkinliği sırasında ölmüştü.

Teagues , Oakville Rangers Hockey Club , takımın koçları, Ontario Küçük Hokey Derneği ve Ben’in öldüğü YMCA kampına karşı 1 milyon dolarlık haksız ölüm davası açmıştı . Hiçbir medya iddiaları hakkında haber yapmadı.

Geçen yıl boyunca, Kanada Takımı genç hokey oyuncularının dahil olduğu iddia edilen bir cinsel saldırıyla ilgili bir skandal hakkında haber yapıldığından beri, birisinin bana Twitter’da e-posta göndermeden veya doğrudan mesaj göndermeden bir gün geçmiyor ve genellikle şöyle başlıyor: “Şunu araştırmalısın… ”

O kadar çok öneri var ki, zaman ve kaynak yatırımı yaptığımız hikayeleri dikkatlice seçmeliyiz.

Ben’in gecenin ortasında tıbbi sıkıntıya girdikten sonra öldüğü iddia edildi.

Teague’in 26 Ocak 2022’de dosyalanan 12 sayfalık iddia beyanını aldım. Ben ve takım arkadaşlarının, ekip denetimindeki bir etkinlikte nasıl alkol içtikleri ve Ben’in gecenin ortasında tıbbi sıkıntıya girdikten sonra öldüğü iddia edildi.

İddia şu şekildedir: “Davalılar, Ben’in buna ihtiyacı olduğu aşikar olduğunda veya aşikar olması gerektiğinde uygun şekilde davranmış ve tıbbi yardım istemiş olsalardı, Ben o sabah ölmezdi… Davacılar ayrıca, bireyin Sanıklar, oyuncuları düzgün bir şekilde izledi.”

Açıklama ayrıca Teagues’in Rangers takımını ve koçlarını hesap verebilir hale getirme girişimlerini de detaylandırdı. Teagues’in eyaletteki hokey liglerini denetleyen dernek olan Ontario Hokey Federasyonu’na şikayette bulunduğunu söyledi . OHF yanıt vermedi, bu yüzden Teagues iki ay sonra tekrar e-posta gönderdi.

OHF aynı gün yanıt vererek Teague’lere davalarının bir sigorta şirketi olan Crawford & Co. tarafından soruşturulduğunu söyledi. Teague’ler, o zamandan beri kimsenin onları takip etmediğini iddia ediyor.

Bir savunma açıklamasında, Rangers, koçları ve OMHA, oyuncu davranış kurallarının “reşit olmayan oyuncuların alkol almasını engellediğini. [Oakville Rangers] alkol tüketimi konusunda Sıfır Toleransa sahipti. Benjamin dahil tüm oyuncular farkındaydı. etkinliğe alkol getirmelerine izin verilmediğini ve etkinliğe katılımları sırasında alkollü içecek tüketmemelerini söylediler.”

Küçük bir hokey kampında sağlıklı bir genç nasıl öldü?

Sanıklar ayrıca teknik direktörlerin “oyuncuların yaşını ve tecrübesini dikkate alarak oyunculara makul ve uygun denetim sağladığını. Oyuncuların 16 ve 17 yaşında olduğunu” savundu.

Çocuk ölümlerini haber yapmak elbette zordur. Doğrudan Teagues’e gitmek yerine, avukatlarına ulaştım ve aileden benimle kendi istedikleri yerde ve istedikleri yerde görüşmelerini isteyip istemeyeceğini sordum.

Hikayelerini duyabilmem için arka bahçelerinde buluşmak üzere sözleştik. Hepimiz ilerlemeyi kabul etmedikçe, raporlama olmayacaktı. İlk terimler basitti. Bizimle çalışmak isteyip istemediklerine karar vermeden önce, üzerinde uyumak ve diğer çocuklarıyla konuşmak Teague’lere kalmıştı.

Görüşmemiz sırasında notlar aldım.

Greg Teague, “Bir gazeteye ailelere ‘Bu insanlara güvenmeyin’ diyen bir bülten vermek istiyorum” dedi. “Toplum olarak çok ilerledik. Ama hokeyde hala içki içmek ve çıplak bezdirme var. Yirmi yıl önce her şey alenen ortadaydı ve insanlar, ‘Eh, bu sadece hokey’ dedi. Şimdi yine oluyor ama gizli. Bu çocukları düzgün bir şekilde denetleselerdi buna engel olabilirlerdi. Bu çocukları gece geziye çıkarıp da izlememeye hakları yoktu.”

Susan Teague, “Koçların üzgün olduklarını söylemelerini istiyorum” dedi. “Onlardan hesap sorulmasını istiyorum. Oğlumun itibarını geri istiyorum. Bu takımlar ve ligler uyulması gereken kurallara sahip olduklarını, reşit olmayanların alkol tüketimine sıfır tolerans olduğunu söylüyorlar. Eh, bu durumda hiçbir sonuç çıkmadı. . OHF bize soruşturma yürüttüğünü söyledi. Soruşturma altındaki koçların nasıl olup da hala koçluk yapıyor olması ve oyuncuların reşit olmadan içki içmesinin herhangi bir sonucu olmaması nasıl mümkün olabilir? Ben’in cenazesinden sonraki bir hafta içinde ekip sayfayı çevirdi ve şuraya bir gezi planlıyordu: Kaliforniya.”

Susan, Ben’in ölümünün OHF veya polis tarafından gerektiği gibi soruşturulmadığını anladığında kendi soruşturmasını başlattığını açıkladı. Kampta neler olduğunu öğrenmek için Ben’in takım arkadaşlarını ve ebeveynlerini evine davet etmeye başladı.

Teague’lere, Eylül 2018’de, Ben’in Rangers’la ilk yılında kamptaki bir takım oluşturma etkinliği sırasında, Ben’in takımın kıdemli oyuncuları tarafından çıplak soyunması ve “etiketlenmekten” kaçınmaya çalıştığı çaylak oyunculardan biri olduğu söylendi. .”

Ben’in annesi Susan’a göre Ben, yakalanan son oyuncuydu ve bu nedenle takımda yılın çaylağı ödülünü kazandı. Bunu kendisine Rangers koçu Mark Moro tarafından söylendiğini söylüyor.

Susan, “Hikayemiz hokey kültürüyle ilgili bir hikaye çünkü bize defalarca söylenen şey, takım bağlarının paylaşılan sırlar yoluyla gerçekleşen bir şey olduğu” dedi. “Ben’in ölümünden sonra bazı çocuklar bize ‘Takımda olan takımda kalır’ dedi.”

Ben’in takım arkadaşlarından birinin annesi, 2018’de aynı YMCA kampındaki Korucuların ekip kurma etkinliği sırasında oğlunun bayıldığını ve ormanda yere yığıldığını söyledi. Anne koçlarla konuyu hiç açmadığını söylüyor.

Susan, “Sanırım oğlunun buzlanma süresini kaybedeceğinden endişelendi,” dedi.

Teague’ler, adaleti ve hesap verebilirliği bulmaya kararlı olduklarını söylüyor.

Teague’lerin hikayelerini halka açıklama kararları hakkında bu davayla ilgisi olmayan birkaç avukatla konuştum. Avukatlar bana, ailenin hikayelerini paylaşırken kozunun bir kısmından vazgeçtiğini söylüyor.

Küçük bir hokey kampında sağlıklı bir genç nasıl öldü?
susan

“Böyle bir durumda, bir anlaşmada elde ettiğiniz tutarı en üst düzeye çıkarmanın yollarından biri, bir gizlilik anlaşması imzalamayı kabul etmektir, böylece sanıklar kamu incelemesinden, baskısından ve gelebilecek diğer davalarla ilgili daha fazla sorudan kaçınabilir. Yıllar boyunca,” dedi avukatlardan biri bana. “Sanırım aile, hikayelerini anlatmanın onlara bir şekilde yardımcı olacağına ve bunun gibi hikayeleri halkın bilmesini sağlamanın kamu yararına olduğuna karar verdi.”

Küçük bir hokey kampında sağlıklı bir genç nasıl öldü?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haberler Dünya ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin
Bize Katılın